trenuj bez kontuzji i ruszaj się wydajniej

Ból, cierpnięcie dłoni, drętwienie stóp… znowu powrót kontuzji ciągnącej się za Tobą latami. Straty energii, męczysz się bardziej a biegniesz wolniej. Waty wysokie a prędkość niewielka, do tego jest Ci niewygodnie.

To wszystko odbiera radość z uprawiania sportu

Jest dla Ciebie jednak konkretne rozwiązanie. Wywodząc się z dwóch dziedzin – fizjoterapii i treningu wytrzymałościowego stworzyliśmy autorski system usprawniający wydajność ruchu oparty o szeroki fundament anatomiczny, biomechaniczny i treningowy.

To nie jest kolejna usługa, która wpasuje Cię w książkowy schemat, to koncepcja, która pozwoli Ci wykorzystać maksimum korzyści z własnego ciała i dostępnego sprzętu

Optymalizacja ruchu

Od lat pracujemy ze sportowcami wytrzymałościowymi zaopatrując ich w opiekę fizjoterapeutyczną i trenerską. Walczymy o kolejne urwane sekundy, waty na progu, pozbycie się kontuzji i zabezpieczenie przed nimi na przyszłość.

Do tej pory w kwestii analizy ruchu wspieraliśmy się zewnętrznymi specjalistami, jednak zarówno my jak i nasi podopieczni nie zawsze byliśmy zadowoleni z efektów. Postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce!

runfitting

RUNFITTING czyli analiza kinematyczna biegu to usługa, która polega na dokładnym zbadaniu ruchu i detekcji ewentualnych nieprawidłowości. 

Celem jest poprawienie efektywności i wydajności biegu, a także zmniejszenie ryzyka kontuzji. Podczas analizy biegu przeprowadzamy szczegółowy wywiad i specjalistyczne testy, a następnie oceniamy technikę biegu za pomocą jak nagrania slow-motion oraz czujników inercyjnych. W raporcie wskazujemy problemy w technice biegu i opracowujemy indywidualne ćwiczenia, które pomogą poprawić efektywność i wydajność biegu. 

Usługa analizy biegu jest szczególnie polecana dla sportowców poszukujących pierwotnej przyczyny swoich kontuzji oraz chcących się zabezpieczyć przed nimi na przyszłość usprawniając swój bieg jak i cały proces treningowy.

bikefitting

BIKEFITTING to usługa, która polega na dokładnym dopasowaniu roweru do Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Celem bikefittingu jest zapewnienie komfortu i wydajności podczas jazdy na rowerze, a także zmniejszenie ryzyka kontuzji. 

Podczas sesji bikefittingu dokonujemy dokładnej analizy anatomicznej i biomechanicznej kolarza, a następnie dostosowujemy wszystkie ustawienia i elementy roweru, tak aby idealnie pasowały do Twojego ciała i stylu jazdy. W specjalnie przygotowanym raporcie otrzymasz opis dokonanych ustawień, propozycję dalszych zmian i indywidualnie opracowany zestaw ćwiczeń.

Bikefitting jest szczególnie polecana dla wszystkich kolarzy, w szczególności jest bardzo korzystna dla amatorów, którzy chcą poprawić swoją wydajność i komfort podczas jazdy na rowerze oraz wyeliminować dotychczasowe, powracające i przyszłe kontuzje.

jak pracujemy

Największym wyróżnikiem wśród konkurencji jest bardzo dokładny wywiad i ocena fizjoterapeutyczna na podstawie których dopasowujemy potrzebne testy funkcjonalne, nerwowo-mięśniowe i manualne, które w późniejszych etapach pozwalają nam zoptymalizować ruch w 100% do Twojego ciała.

Do oceny ruchu wykorzystujemy:

  • nagrania slow-motion
  • analizę biomechaniczną AI z nagrań slow-motion
  • LEOMO – zestaw czujników inercyjnych
  • bieżnia mechaniczna / trenażer FEEDBACK Sport
  • pomiary statyczne i dynamiczne

Na podstawie wywiadu, testów i analizy w przypadku bikefittingu na koniec dokonujemy odpowiednich zmian w Twoim sprzęcie na miejscu lub w przypadku bardziej skomplikowanych operacji wpisujemy zalecenia w raporcie i odsyłamy do zaprzyjaźnionego serwisu rowerowego najwyższej jakości – dzięki temu masz pewność, że zmiany możesz wprowadzić w swoim tempie zależnym od możliwości finansowych i logistycznych.

Istotnym uzupełnieniem usługi jest wdrożenie indywidualnie przygotowanych ćwiczeń korekcyjnych, które pozwolą jeszcze lepiej zoptymalizować wydajność Twojego ruchu w przyszłości.

Analiza biegu kończy się przygotowaniem raportu z ćwiczeniami i zaleceniami co do ewentualnej fizjoterapii.

fitting w realnych warunkach

Analiza ruchu na bieżni czy na trenażerze nie zawsze oddaje rzeczywiste problemy pojawiające się w Twoim codziennym treningu. Na szczęście mamy na to sposób.

Dzięki wykorzystaniu systemu czujników inercyjnych dane dotyczące Twojego ruchu możemy zbierać w czasie rzeczywistym w każdych warunkach: na bieżni lekkoatletycznej, Twojej ulubionej pętli treningowej, trasie docelowych zawodów i zestawić je z informacjami na temat intensywności wysiłku.

Dzięki temu możemy zdiagnozować problemy pojawiające się na ostatnich kilometrach treningu czy zawodów lub poprawić jakość Twojego ruchu pod konkretną trasę

fitting Krok po kroku

Przed skorzystaniem z usług fittingowych zastanów się czego potrzebujesz, z czym się zmagasz i jakie wymagania ma Twoja dyscyplina. Nie martw się, w trakcie wywiadu pomożemy Ci ustalić główne cele i potrzeby.

Zabierz ze sobą strój, ręcznik, wodę i buty, w przypadku bikefittingu rower / rowery, kask i ewentualne komponenty, które chcesz z nami przetestować.

W wywiadzie postaramy się wypytać Ciebie o najważniejsze elementy z punktu widzenia naszej diagnostyki. Przed spotkaniem przygotuj listę swoich dotychczasowych kontuzji i urazów, która pomoże nam szybciej i dokładniej przebrnąć przez trudne pytania. Aby wyciągnąć maksimum korzyści z fittingu pamiętaj aby być szczerym.

Po wywiadzie przechodzimy do oceny fizjoterpaeutycznej. W tym celu wykonamy specjalne ruchowe testy funkcjonalne, testy manualne, testy nerwowo-mięśniowe i ocenę posturalną. W razie potrzeby na miejscu wykonamy funkcjonalne USG.

Na tym etapie przechodzimy do analizy Twojego ruchu. Nagrywamy go w 240fps, podajemy do analizy sztucznej inteligencji, zbieramy dane z czujników inercyjnych i rozmawiamy o Twoich odczuciach. Jeżeli zachodzi taka potrzeba już przed wstępną analizą dokonujemy korekty ustawienia bloków w butach kolarskich.

Na podstawie analizy ruchu, wywiadu i diagnostyki dokonujemy możliwych do wykonania na miejscu zmian w Twoim rowerze. W przypadku RUNFITTINGU przekazujemy zalecenia odnośnie świadomych zmian do wykonania w trakcie biegu.

Po wprowadzonych zmian dokonujemy weryfikacji analizując ruch ponownie. Jeżeli jest potrzeba to wprowadzamy kolejne korekty aż do skutku. W niektórych przypadkach może być wymagana weryfikacja w formie outdoor lub na zmęczeniu.

Na koniec każdej usługi fittingowej otrzymujesz szczegółowy raport w którym znajdziesz informacje dotyczące dokonanych jak i zaleconych zmian sprzetowych – dzięki czemu bardziej kosztowne zmiany wprowadzisz w swoim tempie a raport możesz przekazać do naszego zaprzyjaźnionego serwisu, który zrobi wszystko za Ciebie.

W raporcie znajdziesz również finalny pomiar pozycji i wymiarów roweru a także indywidualnie dopasowany zestaw ćwiczeń korekcyjnych, który pozwoli Ci na jeszcze lepszą optymalizację Twojego ruchu.

Jeżeli zajdzie taka potrzeba określimy termin kolejnegos potkania, na którym przeanalizujemy czy przygotowany dla Ciebie zestaw ćwiczeń pozwolił nam poprawić wydajność Twojego ruchu i pozwala na dokonanie kolejnych zmian w kierunku zwiększenia efektywności ruchu.

*Weryfikacja w wersji outdoor zależnie od czasu i miejsca cechuje się zmiennymi kosztami. W celu indywidualnej wyceny prosimy o kontakt mailowy.

CENNIK FITTINGU

BIKEFITTING

600 PLN

RUNFITTING

300 PLN

BIKEFITTING 2 rowerÓW

800 PLN

TRIFITTING
(RUN + BIKE)

800 PLN

USTawienie bloków kolarskich

150 PLN

Weryfikacja pozycji kolarskiej *

300 PLN

*Weryfikacja w wersji outdoor zależnie od czasu i miejsca cechuje się zmiennymi kosztami. W celu indywidualnej wyceny prosimy o kontakt mailowy.

Twój fitter

Tomasz Hruświcki – inżynier, magister fizjoterapii, trener kolarstwa i czynny zawodnik kolarstwa górskiego. Zarówno podczas RUN jak i BIKE FITTINGU zaopiekuje się Tobą jak na fizjoterapeutę przystało, zoptymalizuje Twój ruch pod kątem możliwości Twojego ciała, zrozumie i przełoży potrzeby treningowe na biomechaniczne aspekty uprawianego przez Ciebie sportu.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ!

Tomasz Hruświcki

+48 725 166 693

tomasz@movementcare.pl