CZY TRENER KOLARSTWA JEST CI POTRZEBNY?

Przetrenowanie, przemęczenie czy znużenie dotykają praktycznie każdego sportowca. 

Wiem, że chcesz trenować mądrze, skutecznie ale również i zdrowo. 

Doskonale rozumiem, że nie wiesz od czego zacząć i na wszystko brakuje Ci czasu. Jeśli zamiast szybkich i krótkich efektów szukasz odpowiedzi na to jak zrównoważyć swój trening to jesteś w dobrym miejscu.

Trening w kolarstwie to nie lada wyzwanie. Aby stale się rozwijać i nie niszczyć swojego zdrowia, musisz uwzględnić sporo czynników. Do tego niezbędna jest wiedza z zakresu fizjologii, anatomii, biomechaniki jak i oczywiście metodyki treningowej. Możesz próbować uczyć się sam, często na błędach, bądź swoją formę powierzyć komuś, kto zrobi to lepiej.

Nazywam się Tomasz Hruświcki – jestem fizjoterapeutą, trenerem kolarstwa i pomogę Ci wejść na wyżyny Twoich możliwości bez bólu, łez i oszczędzając Twój czas. Obejmę Cię kompleksową opieką trenerską.

W pracy nad Twoją formą największą uwagę zwracam na to aby cały proces treningowy był dostosowany do Twojego życia. Sprawuję stały nadzór nad Twoimi treningami.

Aspektem, który uważam za najistotniejszy w ofercie mojej opieki treningowej jest fakt, że pracuje wedle dwóch zasad. Pierwsza z nich to „Rusz się, zdrowo!” – jako odpowiedź na potrzeby sektora amatorskiego, gdzie kompletnie źle zaprogramowany i niedostosowany trening zamiast przynosić korzyści zdrowotne i satysfakcje rujnuje życie niektórych zawodników.

Drugą zasadą jest „Plan do zawodnika, nie zawodnik do planu” – która opiera się na założeniu, że podczas naszej współpracy, plan treningowy zawsze dostosowany jest do Twoich możliwości czasowych oraz sprzętowych, nigdy na odwrót.

CO SKŁADA SIĘ NA SUKCES?

METODY I ROZWIĄZANIA

Pracuje wykorzystując metody sprawdzone na sobie i moich dotychczasowych podopiecznych, potwierdzone skutecznością w praktyce zarówno poprzez nasze doświadczenia jak i badania naukowe.

  • Przed każdą współpracą jak i w jej trakcie swoich zawodników poddaje badaniom wydolnościowym i biochemicznej kontroli.
  • Na bieżąco monitorujemy wspólnie Wasze zmęczenie za pomocą autorskich formularzy i kwestionariuszy.
  • Każdy plan treningowy jest rozpisywany i analizowany za pomocą platformy TrainingPeaks.
  • Pracuję w oparciu o pomiar tętna, mocy jak i również skalę RPE – środki dostosowujemy w zależności od potrzeb i możliwości.

INDYWIDUALNE PODEJŚCIE

W naszej współpracy nie znajdziesz planów popularnych w dzisiejszych czasach, to nie jest kopiuj-wklej klepane po godzinach przez osobę pracującą na półtora etatu, która zajęła się treningami tylko i wyłącznie ze względu na to, że kiedyś udało się coś tam wygrać w wyścigu o puchar zastępcy sołtysa.

  • Ograniczam się liczbą podopiecznych tak aby każdemu móc poświęcić odpowiednio dużo czasu. 
  • Pracę z podopiecznymi traktuję jako wyzwanie i odpowiedzialność. Czuję obowiązek dbania o ich zdrowie i formę.
  • Każdy trening jak i cała współpraca dostosowana jest do podopiecznego – wiem, że każdy z nas jest inny i w inny sposób reaguje na obciążenia treningowe, stres. Każdy z nas ma inne motywacje, inne życie prywatne i zawodowe. Współpraca opiera się na maksymalnym wykorzystaniu potencjału zawodnika przy jednoczesnym poszanowaniu jego zdrowia, rodziny i pracy.

WCHODZISZ W TO?

WIEDZA I DOŚWIADCZENIE

Z wykształcenia jestem fizjoterapeutą, spędziłem sporo godzin nad nauką fizjologii, biomechaniki czy anatomi ludzkiego ciała i zgłębiam tą wiedzę na bieżąco za pomocą licznych szkoleń, konferencji i fachowej literatury. Korzystam ze skutecznych rozwiązań treningowych, każde z nich implementuje podopiecznym w sposób indywidualny i sprecyzowany pod kątem zakładanych celów treningowych.

JAK WSPÓŁPRACUJEMY?

Konsultacja + Plan

300 PLN*
*Dotyczy pierwszego zakupu, każdy kolejny = 250 PLN

Obciążenie na podstawie

RPE

Tętno

Moc

Zawartość pakietu

Możliwość ponawiania pakietu (kontynuacja – każdy kolejny pakiet przy zachowaniu ciągłości kosztuje 250 PLN)

Stała współpraca

400-900 PLN / miesiąc*
*zależnie od indywidualnie dopasowanych warunków współpracy

Obciążenie na podstawie

RPE

Tętno

Moc

Zawartość pakietu

Stała współpraca to forma pełnej opieki trenerskiej

ZASADY I ETAPY WSPÓŁPRACY

PIERWSZY KONTAKT

Wszystko zaczyna się od obustronnie wyrażonej chęci do podjęcia współpracy treningowej. Wystarczy, że skontaktujesz się ze mną w celu poznania szczegółów – jeśli tylko będę miał aktualnie wolne miejsce w swojej grupie i warunki współpracy będą Ci odpowiadały przechodzimy do dalszej pracy.

WYWIAD

Kolejnym etapem jest szczegółowy wywiad, odnośnie Ciebie, Twojego życia, dotychczasowych treningów i celów sportowych. W między czasie zostaniesz poproszony o wypełnienie obszernej ankiety na temat Twojego zdrowia, możliwości treningowych i osobistych cech. Jest to kluczowy moment w ustalaniu planu opieki treningowej.

USTALENIE SZCZEGÓŁÓW

Następnie na podstawie wszystkich zebranych informacji przekazuje Ci moją wizję Twojego rozwoju treningowego oraz zakresu w jakim opieka będzie prowadzona. W tym momencie podejmujesz decyzję o tym z jakiego pakietu chciałbyś korzystać. Oczywiście w trakcie sezonu jeśli poczujesz potrzebę możesz zmienić pakiet opieki treningowej, jeśli tylko będzie wolne miejsce w odpowiedniej grupie pakietowej

ANALIZA TRENINGOWA

Jeśli wszystko do tej pory pasowało zarówno Tobie jak i mi, przechodzimy do konkretnych działań. Po Twojej stronie leży wykonanie odpowiednich badań biochemicznych, diagnostycznych, uzyskaniu ewentualnych zgód na uprawianie sportu od lekarzy i wypełnienia wszystkich zdrowotnych obowiązków. Ja w między czasie dokonuje szczegółowej analizy Twoich dotychczasowych treningów na podstawie przekazanych danych oraz wypełniony ankiet i wywiadu.

PLAN WSPÓŁPRACY

Na podstawie badań, analizy i testów w kilku zdaniach opisuje jaki jest mój plan na prowadzenie Twojego procesu treningowego. Otrzymujesz go do akceptacji, jeżeli wszystko Ci odpowiada, przechodzimy do działań.

DIAGNOSTYKA

W tym etapie rozpoczynamy zasadniczą współpracę. Pierwsze tygodnie poświęcamy na wykonanie kilku testów terenowych, diagnostycznych. W między czasie „docieramy się” szukając optymalnego podejścia do Twojego treningu i naszej pracy tak aby każda ze stron była zadowolona.

WSPÓŁPRACA

Współpraca opiera się przede wszystkim na:
– aktualizacji planu treningowego
– bieżącej analizie wykonanej pracy
– konsultacjach i korygowaniu treningów w zależności od potrzeb.
Każdy plan treningowy, który otrzymujesz jest dokładnie dopasowany do Twoich mozliwości czasowych, treningowych i sprzętowych, z uwzględnieniem celów w sezonie i indywidualnych cech Twojego organizmu. W razie potrzeb plan treningowy jest korygowany tak aby wykorzystać Twój czas optymalnie przy zachowaniu odpowiedniego zdrowia i samopoczucia.

ZACZNIJ JUŻ DZISIAJ!

Tomasz Hruświcki

+48 725 166 693

tomasz@movementcare.pl