Witam Was po długiej przerwie. Korzystając z chwili wolnego czasu oraz grzebania w mojej pracy dyplomowej postanowiłem stworzyć krótki, prosty, treściwy informator dotyczący kontuzji w kolarstwie, w szczególności tych spowodowanych przeciążeniami lub przetrenowaniem. Dzisiaj w formie przyjemnej infografiki, mam nadzieję, że spodoba Wam się tego typu format – jeśli tak faktycznie będzie, dajcie znać w komentarzach!

000

Najważniejsze pytanie czyli: Co i dlaczego nas boli? Po krótce o najczeście występujących problemach wśród kolarzy, dane źródłowe podane na końcu dzisiejszego wpisu!

Jak widać przyczyny bólu sprowadzają się do 3 podstawowych dysfunkcji:

  • Urazy, napięcia, osłabienie tkanek miękkich
  • Uciski na nerwy badź naczynia krwionośne
  • Upośledzenie ruchomości i zablokowanie stawów

Czy są zatem jakieś domowe sposoby na poradzenie sobie z tego typu problemami? Jeżeli zareagujesz odpowiednio wcześnie na pojawiające się dolegliwości być może uda Ci się poradzić z problemem bez ingerencji lekarza czy fizjoterapeuty.

002

Co jeśli to nie pomoże? Wtedy pozostaje wizyta u specjalisty.

003

Dlaczego wpsomniałem, że warto wybrać się do fizjoterapeuty posiadającego różnego typu umiejętności? Otóż dlatego, że jak się okazuje coraz częściej, problem z kolanami nie musi leżeć w samych kolanach i dotyczy to wszysktich pojawiających się kontuzji, dolegliwości i przeciążeń. Na bóle kręgosłupa może mieć wpływ problem ze stopą, narządami wewnętrznymi, układem krwionośnym czy też blizna po operacji sprzed kilkunastu lat oddalona od miejsca bólowego. Jeżeli oddasz się w ręce naprawde dobrego fizjoterapeuty, z pewnością uda mu się znaleźć przyczynę i rozwiązanie jej a nie tylko zmniejszenie bólu jako objawu.

004
005

Uważasz te informacje za przydatne? Podziel się nimi ze znajomymi!


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *